DarkOrbit

DarkOrbit

Każdy fan „Gwiezdnych Wojen” oraz wszelkich innych produkcji osadzonych w kosmosie, nie powinien przejść obojętnie obok tego tytułu. DarkOrbit to niezwykle wciągająca i pasjonująca kosmiczna gra akcji, która przyciąga tysiące osób z całego świata. Niemieccy programiści z firmy Bigpoint, stworzyli prawdziwy majstersztyk, z którym nie mogą konkurować żadne inne gry internetowe tego typu. Dodatkowo, sama gra nie wymaga żadnych plików instalacyjnych, a w rozgrywce możemy uczestniczyć bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Na czym polega sama gra? Wcielamy się w postać pilota, właściciela niewielkiego statku kosmicznego, na pokładzie którego, wyruszamy na podbój kosmosu. Na początku rozgrywki, wybieramy jedną z trzech frakcji, po stronie której, przyjdzie nam walczyć w dalszych etapach zabawy. Na jej zlecenie, wykonujemy kolejne misje i zadania, przemierzając niezbadane zakątki wszechświata. Często napotykamy na wrogich nam obcych, z którymi musimy toczyć prawdziwe kosmiczne bitwy. Walczymy również z innymi graczami o cenne zasoby i surowce oraz o prestiż, dzięki któremu zasłyniemy w całym kosmosie. Zyskane za realizację zleceń środki, przeznaczamy na modernizację i doposażenie naszego statku tak, aby stał się on niepokonaną przez innych graczy maszyną. Liczą się spryt, przebiegłość, nieco zręczności i dobrze przemyślana strategia działania, która pomoże dostać się na sam szczyt hierarchii kosmicznych wyjadaczy. Walczyć możemy w pojedynkę lub wspólnie, podczas klanowych potyczek, gdy tylko zdecydujemy się dołączyć do jednego z dziesiątek klanów funkcjonujących w tej grze.

Ciekawostką, bardzo rzadko stosowaną przez inne gry internetowe, szczególnie zaś przez darmowe gry przeglądarkowe, jest możliwość zarobienia prawdziwych pieniędzy. Każdy gracz, może wziąć udział w organizowanym raz w miesiącu turnieju „Jackpot”, podczas którego zbiera się skrzynki bonusowe z wirtualnymi pieniędzmi. Zwycięzca każdego turnieju, otrzymuje wypłatę wszystkich zebranych bonusów pieniężnych w realnych pieniądzach (nagroda do 10 000 Euro). Zatem gra, jest warta wysiłku i czasu, który na nią poświęcimy.