Farmerama

Farmerama

Spróbuj sowich umiejętności w niezwykłej przygodzie „od parobka do prawdziwego gospodarza”. Pnij się po szczeblach kariery ogrodniczej w wyjątkowej produkcji, firmy Bigpoint – darmowej grze przeglądarkowej Farmerama. Czym wyróżnia się ta nowa produkcja, bazująca na już sprawdzonym pomyśle uprawy roślin i rozbudowy własnej farmy? Przede wszystkim atrakcyjną, przyjemną dla oka grafiką. Oprawa wizualna i cały świat przygotowany przez programistów, wygląda niezwykle estetycznie. Kolorowe, ruchome elementy naszej farmy, sekwencje wzrostu roślin czy budowane na farmie obiekty, przykuwają uwagę, zachęcając do dłuższej zabawy. Nie samą grafiką jednak człowiek żyje.

Gry internetowe tego typu, zachęcać mają przecież do interakcji z innymi użytkownikami. Pobudzać wzajemną konkurencję i chęć rywalizacji. Czy Farmerama spełnia tak przedstawione kryteria zabawy? Na pewno tak! Rozwijając swoje gospodarstwo, wykonując kolejne misje i zadania, każdy z graczy wspina się po drabinie wewnętrznej hierarchii, starając się wdrapać na sam jej szczyt. Zdobyte doświadczenie, owocuje otwieraniem się coraz to nowych możliwości rozwoju farmy. Z kolejnymi poziomami, każdy z graczy otrzymuje możliwość uprawy nowych roślin, hodowli wyjątkowych gatunków zwierząt czy budowy kolejnych budynków. Tak jak w innych grach tego typu, także i tutaj, istnieje możliwość handlu pomiędzy poszczególnymi graczami. Na targu, każdy ma możliwość sprzedawania wyprodukowanych przez siebie towarów. Zarobione w ten sposób pieniądze, można zainwestować w dalszy rozwój gospodarstwa lub spożytkować na kupno wyjątkowych prezentów dla naszych znajomych, którzy razem z nami uczestniczą w zabawie.

Aktualnie Farmerama zrzesza tysiące osób, którzy wspólnie uczestniczą w rozwoju swoich gospodarstw, tworząc unikalną, wirtualną społeczność farmerów. Podobnie jak wszystkie gry internetowe działające wyłącznie w oparciu o przeglądarkę, także i Farmerama, wymaga pełnego zaangażowania i sporo wolnego czasu. Zainwestowany w grę czas, jest tutaj podstawą dla osiągnięcia jakichkolwiek sukcesów. Oczywiście liczy się nie tylko czas. Równie ważna jest przemyślana strategia rozwoju własnej farmy, a także duża doza samozaparcia oraz cierpliwość w dochodzeniu do postawionego przed sobą celu.