Grepolis

Grepolis

Wkrocz do świata starożytnej Grecji i poprowadź swój lud ku wielkim podbojom. Rywalizuj z setkami innych graczy, których osady rozmieszczone są na dziesiątkach wysp całego świata gry. Rozbudowuj swoje miasta i podporządkuj sobie okolicznych rywali. Siej postrach na morzach, nie zapominając jednocześnie o budowie silnej armii na lądzie. To tylko niektóre z wyzwań, czekających na graczy rozpoczynających swoją przygodę z grą Grepolis. Podobnie jak inne strategiczne gry internetowe, także i tutaj, zasadnicza rozgrywka polega na rozbudowaniu swojego pierwszego miasta, budowie armii, grabieniu wyprodukowanych przez innych graczy surowców, a w dalszej kolejności na ekspansji i podboju.

W przypadku Grepolis, podbój ma ekstremalny charakter. Przejęcie miasta rozbudowywanego przez innego gracza, kończy się jego klęską i koniecznością rozpoczynania gry od początku. Ty dzięki podbojom, zyskujesz już rozwinięte osady i możliwość utrzymywania większej armii, dzięki czemu stajesz się coraz silniejszy. Choć opisany schemat wydaje się stosunkowo prosty, to jednak trzeba pamiętać, że na jednego zwycięzcę, przypada zwykle wielu przegranych. Aby znaleźć się w gronie tych pierwszych, należy wykazać się przezornością działania. Znaleźć silny sojusz lub stworzyć własny i zaprosić do niego aktywnych graczy. Współpraca podczas podbojów, jest niezwykle cenna. Konieczna jest także, dla skutecznej obrony przed zapędami innych graczy, którzy czekają tylko na okazję, aby zagarnąć rozbudowywane z wielkim trudem miasta. Nie daj się zaskoczyć! Niestety w związku ze stałą groźbą utraty własnych osad i produkowanych w nich surowców, konieczne jest częste odwiedzanie gry. Czas i konieczna punktualność to utrapienie wszystkich graczy, którzy uwielbiają strategiczne gry internetowe, takie jak Grepolis.

Z tego też względu, ewentualny sukces będzie okupiony wieloma godzinami spędzonymi przed komputerem. Jednak sama satysfakcja z podbojów i zdominowania innych uczestników zabawy, zapewnia taki poziom zadowolenia, że tysiące graczy na wszelkie tego typu niedogodności, starają się po prostu nie zwracać uwagi. Grepolis to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich graczy kochających gry strategiczne. Jako jedna z nielicznych gier tego typu, zapewnia możliwość całkowitego zdominowania i podporządkowania sobie innych graczy. Co sprawia, że jest niezwykle realistyczną i zarazem niesamowicie wciągającą, pochłaniającą bez reszty formą komputerowej rozrywki.