Gry online

darmowe gry online

Wiele dobrych opinii na temat gier znajdzie się na tej stronie. Tym razem jednak zajmijmy się tym, co jest słabą stroną grania. Można stracić przez to mnóstwo czasu. Nie chodzi o ten czas, który zamierza się poświęcić na grę. Czas na rozrywkę jest przecież niezbędny. Taki codzienny relaks to konieczność, by utrzymać równowagę psychiczną. Spokojnie więc można powiedzieć, że granie jest dobre dla zdrowia. Chodzi tu jednak o ten czas, który traci się grając dłużej niż się zamierzało. Przykładowo w gry online zamiast godzinki, jak się początkowo zakładało, grało się trzy. Bywa i tak. Trzy godziny same w sobie to też nie jest źle, jeśli się ma wolny dzień i planowało się pograć dłużej. Jednak gdy wolnego dnia nie ma, a jest coś pilnego do zrobienia, to takie przedłużenie czasu grania dobre nie jest. Pożeracz czasu, marnotrawca czasu, tak się pisze o grach, ale to raczej jest słabą stroną grania w gry w internecie i to nie samego grania, ale takiej czy innej osoby.

Gry to przede wszystkim miła rozrywka, dawka emocji, możliwość zrelaksowania się, też sprawdzenia swoich zdolności (pamięciowe czy logiczne). Same w sobie są sposobem na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Niektóre gry online są nie tylko ciekawe, ale i czegoś się można dzięki nim nauczyć. Kiedy ta rozrywka przeciąga się ponad zaplanowany czas i brakuje przez to czasu na zajęcie się obowiązkami, to przestaje być miła, a staje się uzależniająca. Jak temu zapobiec. Kończyć w zaplanowanym czasie.

Można sobie nastawić alarm w telefonie czy nawet budzik, by zmotywował do zakończenia. A kiedy przyjdzie ochota, by ten alarm skasować i grać dalej, to warto sobie przypomnieć, że kiedy na gry w internecie przeznacza się za wiele czasu, to samopoczucie, jak już się skończy i zobaczy, ile to trwało, ma się kiepskie. Kończąc o właściwej porze w lepszym nastroju zasiądzie się do kolejnych gier, kiedy znów będzie się miało na to czas. Bo to ma być przede wszystkim miła rozrywka. Kiedy gry stają się pożeraczami czasu, trzeba wypracować sobie strategię, by temu zapobiec. Można też zastosować podaną w artykule, jest skuteczna.