Howrse

Howrse

Od niedawna, również miłośnicy koni i hipiki, mają do dyspozycji własną grę internetową -Howrse. Udział w grze, jest całkowicie bezpłatny, nie wymaga ściągania na komputer żadnego dodatkowego oprogramowania oraz ponoszenia jakichkolwiek kosztów w czasie całej gry. Do zabawy wystarczy sama przeglądarka.

Czym charakteryzuje się ta nietypowa produkcja firmy Owlient? Przede wszystkim, zupełnie odmienną tematyką oraz podejściem do zabawy. Gdy w zdecydowanej większości przypadków, gry internetowe skupiają się na niepohamowanej konkurencji, tutaj gracz rozwija przede wszystkim własne umiejętności, a w zasadzie umiejętności swoich podopiecznych. Gracz wciela się w postać hodowcy koni, a konkretnie w ich opiekuna. Ilość zawodów, które możemy wybrać dla naszej postaci, jest naprawdę imponująca – od chłopca stajennego po weterynarza czy instruktora jazdy konnej. Startujemy z jednym kucykiem. Rozwijamy jego statystyki, dbamy o formę, zapewniając mu właściwą opiekę oraz żywienie. Gdy osiągnie odpowiedni wiek, wystawiamy go do udziału w zawodach jeździeckich. Zdobyte za pracę i zwycięstwa w zawodach środki, możemy przeznaczyć na rozwój własnej stadniny, pracowanie nad nowymi umiejętnościami oraz na najlepszy jakościowo sprzęt, z którego będziemy korzystać w kolejnych fazach zabawy. W późniejszym etapie gry, na bazie krzyżowań różnych koni, staramy się stworzyć wyjątkowy gatunek rumaka, który wygra dla nas wszystkie zawody jeździeckie, odbywające się w świecie Horwse. Dzięki jego zdolnościom, osiągniemy szczyty w hierarchii hodowców, a prowadzona przez nas stadnina, zyska uznanie i prestiż wśród innych uczestników wspólnej zabawy.

Gra Howrse w odróżnienia od typowych produkcji skierowanych na przeglądarki, nie jest w żadnym stopniu przesiąknięta agresją. Gry internetowe, gdzie nasz sukces nie pociąga za sobą ofiar wśród pozostałych graczy, obecnie należą do rzadkości. Tym bardziej, można ją polecić także młodszym uczestnikom wirtualnej rozrywki. Sama gra, jest doskonałym źródłem wiedzy i różnego rodzaju informacji o koniach i hipice. Każdy miłośnik koni, a także osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o tych pięknych zwierzętach, powinny spróbować swoich sił w grze Horwse.