Wolni farmerzy

Wolni farmerzy

Lubisz gry ekonomiczne, symulujące naturalne procesy gospodarcze, zachodzące w świecie realnym? Doskonale trafiłeś! Wolni Farmerzy zapewnią Ci doskonałą zabawę na wiele tygodni, a nawet miesięcy czy lat. Rzetelność firmy Upjers, gwarantuje niezakłóconą rozrywkę, praktycznie przez cały okres naszego uczestnictwa w grze.

Gra jest całkowicie darmowa i nie wymaga instalowania na swoim komputerze, żadnego dodatkowego oprogramowania – gramy bezpośrednio z okna przeglądarki. Oczywiście, istnieje możliwość przyspieszenia pewnych procesów czy ułatwienia sobie gry za pomocą prawdziwych pieniędzy, ale nie jest to konieczne. Zresztą, nawet zakupionymi za realną gotówkę monetami, możemy swobodnie handlować z innymi uczestnikami zabawy – nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Tym samym nie inwestując w zabawę żadnych pieniędzy, możemy cieszyć się wszystkimi udogodnieniami, jakie oferuje gra. Jest to stosunkowo unikalne rozwiązanie, rzadko wykorzystywane przez inne gry internetowe. Dzięki niemu Wolni Farmerzy cieszą się olbrzymią popularnością. Obecnie w polskiej wersji gry, istnieje 20 serwerów i na każdym z nich gra od kilku do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Na czym polega istota gry? Wcielamy się w postać farmera, który uprawia pola, hoduje zwierzęta, a dzięki ostatnim zmianom, także ma możliwość zostania leśnikiem, właścicielem tartaku oraz stolarni. Wszystkimi wyprodukowanymi w grze produktami można handlować, oferując je innym graczom na wolnym rynku. Cenę ustala popyt i podaż na dany towar. Samodzielnie musimy ocenić, które towary warto produkować, a produkcja których, jest zupełnie dla nas nieopłacalna. Za zarobione wirtualne pieniądze, możemy kupować ulepszenia do naszej farmy, aktywować kolejne pola uprawne lub budynki produkcyjne. Jeśli znudzi nam się samodzielna rywalizacja o coraz wyższe miejsce w rankingu graczy, możemy spróbować swoich sił we wspólnej rozgrywce, zakładając własny klub farmera lub dołączając do jednego z już istniejących.

Wolni Farmerzy, podobnie jak inne gry internetowe tego typu, są doskonałym sposobem na spożytkowanie części swojego czasu wolnego. W odróżnieniu od innych produktów, nie wymagają jednak od gracza, tak wielkiego zaangażowania w zabawę. Dłuższa nieobecność na koncie, nie skutkuje żadnymi przykrymi konsekwencjami. Sama rozgrywka, nie wymusza poświęcania grze wielu godzin czasu. W zależności od preferencji gracza i obranej ścieżki rozwoju, czasem wystarczy logować się na swoje konto co kilka dni. W dodatku, nie pociąga to za sobą spadku w rankingu graczy – po prostu uprawiamy rośliny, które rosną kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin.