World of Tanks

World of Tanks

Zapewne niejednemu z internetowych graczy, obiła się o uszy nazwa „World of Tanks”. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę jest ta gra i dzięki czemu osiągnęła tak wielki sukces na światowym rynku gier MMO (Massive Multiplayer Online). Oficjalna wersja gry, pojawiła się w internecie całkiem niedawno, bo na początku 2011 roku. Pomimo swojego krótkiego stażu, zdołała przyciągnąć i zatrzymać przy sobie dziesiątki tysięcy graczy z całego świata.

Na czym polega fenomen tej unikalnej produkcji? Co sprawiło, że to właśnie ta gra, zostawiła w tyle wszystkie inne darmowe gry internetowe, bazujące na pomyśle walk pancernych i ogólnie czerpiące z tematyki wojennej? Przede wszystkim fenomenalna grafika, możliwość bezpośredniej rywalizacji z innymi graczami, niesamowita grywalność oraz fakt, że gra jest dostępna zupełnie za darmo. Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest sama gra? World of Tanks to połączenie symulacji czołgu, gry RPG (możliwość modyfikowania i rozbudowy wyposażenia swojego czołgu), gry strategicznej (planowanie wspólnych uderzeń, flankowania rywali, wciągania ich w zasadzki) czy w końcu gry akcji. Gra jest bardzo dynamiczna, wymaga od graczy sprytu, pewnej zręczności, umiejętności planowania oraz swoistej przebiegłości, która przecież niejednokrotnie decydowała o powodzeniu na prawdziwym polu bitwy. Niestety ze względu na grafikę oraz płynność działania, gra posiada określone, niemałe wymagania sprzętowe. Wymaga również ściągnięcia na swój komputer pliku instalacyjnego, niezbędnego do działania gry. Niezaprzeczalnym plusem, jest możliwość całkowicie bezpłatnego uczestniczenia w rozgrywce. Oczywiście, możemy wykupywać istniejące w grze bonusy (praktycznie wszystkie współczesne gry internetowe posiadają taką opcję), dzięki którym szybciej zmodyfikujemy nasz czołg, ale nie jest to niezbędne do czerpania pełni przyjemności płynącej z rywalizacji, z pozostałymi graczami.

Prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich uczestników zabawy, są dokładnie odwzorowane olbrzymie mapy, przedstawiające historyczne teatry działań wojennych z okresu II wojny światowej. Dzięki nim, możemy poczuć się jak prawdziwy uczestnik tych wydarzeń i choć wirtualnie to jednak wpłynąć na ich przebieg. Esencję rozgrywki stanowią potyczki klanowe, w których biorą udział prawdziwi wyjadacze. Jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie próbowałeś swoich sił w wirtualnych zmaganiach z innymi graczmi, World of Tanks stanowi idealny, bo całkowicie bezpłatny sposób na zakosztowanie smaku nieskrępowanej żadnymi ograniczeniami rywalizacji. Ściągnij plik instalacyjny i zacznij siać postrach na rozległych mapach świata, przygotowanego przez programistów z Wargaming.net.