The Settlers Online

the settlers online

Niemałe poruszenie społeczności internetowych graczy, wywołało pojawienie się na rynku markowego produktu firmy Ubisoft, dedykowanego bezpośrednio pod przeglądarkę – gry The Settlers. Choć na razie produkt znajduje się jeszcze w fazie Beta to już dzisiaj można mu wróżyć wielki rynkowy sukces. W zaledwie kilka dni od uruchomienia polskiej wersji gry, serwery zostały natychmiast przepełnione, co zmusiło producentów do otwierania, praktycznie codziennie, kolejnych nowych światów. Jak wygląda internetowa rozgrywka w niezwykle popularną w naszym kraju grę The Settlers?

Po pierwsze, należy wspomnieć, że The Settlers podobnie jak inne gry internetowe, nie potrzebujemy żadnej płyty instalacyjnej, a w dodatku możliwość uczestniczenia w rozgrywce, jest całkowicie bezpłatna. Gra wymaga jedynie przeglądarki i dostępu do Internetu. Po drugie, produkt firmy Ubisoft, charakteryzuje się rewelacyjną, jak na grę przeglądarkową grafiką. Gra The Settlers, znana była jednak przecież zupełnie z czegoś innego. Z niesamowitej grywalności, która potrafiła przykuć każdego z graczy na wiele godzin do monitora swojego komputera. Czy i tak będzie tym razem? Chyba tak! Na czym polega sama gra? Każdy z graczy startuje na własnej wyspie. Każdy na starcie dysponuje identycznymi warunkami rozbudowy, ilością surowców i możliwościami ekspansji. Od własnej pomysłowości i obranej koncepcji rozbudowy, zależeć będzie szybkość rozwoju osady, możliwość podboju kolejnych krain i realizacji specjalnych zadań, określanych mianem przygód.

Wspomniane przygody to nowość w świecie Osadników. Możemy je realizować po wejściu na określony poziom doświadczenia i tylko dzięki nim, możemy zdobywać wyjątkowe surowce, bez których nie będziemy w stanie ukończyć rozbudowy naszej wioski. Oczywiście, także i tutaj, gracze mogą łączyć się w sojusze, określane mianem Gildii. Jest to rozwiązanie sprawdzone i praktykowane przez wszelkie gry internetowe rozgrywane online. Dzięki nim, zyskujemy pomoc i wsparcie doświadczonych graczy, a także możliwość handlu po dużo bardziej korzystnych cenach, niż ma to miejsce na wolnym rynku. Kluczem do sukcesu i szybkiej rozbudowy, jest przemyślana strategia stawiania kolejnych budynków i tworzenia samowystarczalnych łańcuchów produkcyjnych.

Choć na pierwszy rzut oka, może wydawać się to dosyć skomplikowane, w rzeczywistości tak nie jest. Szybko zorientujemy się na czym polega efektywna rozbudowa. Osobiście, będziemy musieli jednak obrać jedną z wielu istniejących ścieżek rozwoju i zaplanować naszą przyszłą ekspansję. Gra z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom strategii oraz produktów bazujących na rozbudowie własnych osad. W przypadku Osadników, rozbudowa nie ograniczy się jednak do kilku budynków, lecz do wielu ich rodzajów. Dzięki temu, gra nie powinna się nam znudzić, nawet przez wiele miesięcy ciągłej gry.